Haber

Sinan Canan kimdir? Prof. Dr. Sinan Canan kaç yaşında, nerelidir? Sinan Canan’ın hayatı ve biyografisi!

Sinan Canan aynı zamanda Türk biyolog ve sinir bilimci olarak da tanınmaktadır. Pek çok farklı eseri bulunan Sinan Canan hakkında tüm detaylara haberimizde yer verdik. Prof. Dr. Sinan Canan kaç yaşında, nerelidir? Sinan Canan’ın hayatı ve biyografisi de bu bağlamda en çok araştırılan konuların başında geliyor. Peki Sinan Canan kimdir? Prof. Dr. Sinan Canan kaç yaşında, nerelidir? Sinan Canan’ın hayatı ve biyografisi!

SİNAN CANAN KİMDİR?

Prof. Dr. Sinan Canan, 1972 yılında Ankara’da, Gürcü kökenli Ermenekli bir baba ve Şavşatlı bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitim hayatına başkentte başlayan Canan, ilk, orta ve üniversite eğitimini Ankara’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi’nden Biyoloji alanında lisans, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Fizyoloji alanında doktora derecesi aldı ve 2010 yılında Fizyoloji Anabilim Dalı’nda Doçent unvanını aldı.

Akademik kariyerine Başşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Turgut Özal Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin fizyoloji bölümlerinde akademisyen olarak devam etti. Aynı zamanda 2019 yılından bu yana Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Prof. Dr. Sinan Canan’ın uzmanlık alanları arasında kaos teorisi, karmaşıklık, fraktal geometri ve nörobiyoloji yer almaktadır. Ayrıca öğrenme, dil, zihinsel performans, yaratıcılık, eğitim ve ailenin nörobiyolojik açıklamalarının yanı sıra genel bilimsel konular üzerine konferanslar ve eğitim programları düzenlemektedir. Ayrıca Açık Beyin adlı YouTube kanalında da bu konularda videolar paylaşıyor.

Prof. Dr. Sinan Canan’ın yayımlanmış eserleri arasında “Yeni Dünyanın Cesur Adamı”, “İnsan Odaklı Liderlik: Seni Olmadığın Yere Götüremezsin”, “İnsanın Fabrika Ayarları”, “Keşfetmek” gibi kitaplar yer alıyor. Kendim”, “Fraktal Düşünceler” ve “Dijital Gelecekte İnsan Kalmak”.

dikmen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu