Haber

Denizli’de kayıp ihbarı yapılan kadını arama çalışmaları sürüyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde geçen yıl 18 Ağustos’tan beri kendisinden haber alınamayan Mine Kocadağ’ın bir televizyon programında kardeşinin kocası tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia etmesi üzerine arama çalışmaları sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Karahayıt İlçesi’ndeki oteller bölgesinde arama yapılıyor.

Muğla İl Jandarma Komutanlığına bağlı kadavra arama köpeği “Sima” ile İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı “Bor” isimli köpek de nöbetçi eşliğinde kayıp kadının izini bulmaya çalışıyor.

Etkinlik

Pamukkale ilçesine bağlı Gözler Mahallesi’nde ikamet eden Mithat Kocadağ (31), eşi ve çocuğunun annesi Mine Kocadağ (25) için 18 Ağustos 2022’de kayıp başvurusunda bulundu. O dönemde yapılan aramalar sonuç vermedi.

Mine Kocadağ’ın ağabeyi Tayfun Koç, iki hafta önce bir televizyon programına katılarak, ağabeyinin eşi Mithat Kocadağ’ın kendisi tarafından öldürüldüğünü, cesedinin Mithat Kocadağ’ın çalıştığı Karahayıt Mahallesi’ndeki otelin yanına defnedilmiş olabileceğini iddia etti. veya bir kanalizasyona atılmış olabilir.

Aynı programa katılan Mithat Kocadağ ise iddiaları yalanlayarak eşinin başka kişiler tarafından öldürülmüş olabileceğini savundu.

Soruşturma kapsamında Mithat Kocadağ’ın cep telefonu kayıtları incelendi. Mine Kocadağ’ın kaybolduğu gün, Mithat Kocadağ’ın cep telefonunun, kanalizasyon hattının otellerde kullanılan termal suyun boşaltıldığı bölgede sinyal verdiği belirlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığının kararıyla 17 Ocak’ta kanalizasyon sınırında arama yapıldı ancak bir sonuca ulaşılamadı.

erbaaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu