Haber

CHP’li Özkoç: Tarih millet için değil, koltuk için belirlendi

ANKARA (İGFA)-CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, Meclis’te basın toplantısı düzenledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında 14 Mayıs’ta seçimin yapılacağını açıklamasına yanıt veren Özkoç, emeklilik yaşını (EYT) dolduranların en az 3 aylık maaşının kesildiğini söyledi. yıkıldığını ve EYT üyelerinin mağduriyetlerinin devam ettiğini bildirdi. Özkoç, EYT teminat başlangıç ​​tarihine ilişkin mücbir sebepler nedeniyle sigortalı olamayanların olduğunu belirtti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü AK Parti Kümelenme Toplantısı’nda kendisini alkışlayan komutanları eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sözlerini iade ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı gösterdiğini belirten Özkoç, “Biz diyoruz ki ‘6 Nisan’dan önce seçim olursa milletindir. 6 Nisan’dan sonraki seçim ise sarayın ve koltuğunuzundur. ‘ Dedik ki, siz kendinize bir seçim tarihi belirliyorsunuz çünkü siz milleti düşünmüyorsunuz ve biz de millet olarak buna uymak zorundayız ama inşallah bu millet sizin aldığınız bir karara son kez uymak zorunda kalır. ayrılmasıyla güçlü ve prestijli bir Türkiye Cumhuriyeti noktasına gelir.” sözlerini söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özkoç, 6 kişilik masanın seçim tarihi açıklandığında adayını açıklayacağını açıkladığını hatırlatırken, yakın zamanda adayın gündeme gelip gelmeyeceği sorusuna Özkoç şöyle yanıt verdi: “Temel olarak bir takvim açıkladık. Ayın 30’unda yine gelecekler. Ocak’tan sonra da adayı açıklayacaklar. Aday değil, irade bekleniyor.” şeklinde cevaplanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu