Ekonomi

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yönetiminde değişiklik olmadı.

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde yapılan olağan genel kurul sonucunda 19 yıllık lider Gültekin Köse yeniden göreve seçildi.

350 milyon TL nakit hacmi ile Ege Bölgesi’nin en büyük kooperatiflerinden biri olan ve 3 bin 800 ortağı bulunan Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu, tek bir aday. Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Çelikkol (83) ile Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Atalay Savaş, yardımcılığına seçildi.

Faaliyet raporlarının okunup karara bağlanmasının ardından bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın; “Özellikle pandemi döneminde Uşak esnafının özverili çalışmasının birlik ve beraberlik içinde dayanışma göstererek ayakta kaldığını biriniz olarak çok iyi biliyorum. Uşak Belediyesi olarak esnafımız için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. yani.Pandemi sürecinde esnafımızın olabildiğince az mağdur olması için elimizden geleni yaptık.Her türlü maddi ve manevi desteği sağladık.Uşak Belediyesi esnafına hiçbir borç yüklemeden ilişkilerini sürdürmekte ve halkımız için değerli kararlar almaktadır. Esnafımız sendikamızla istişare ederek istişare usulü ile esnafımızı üzen çalışmalarımız olduğu doğrudur ve esnaflarımızdan fedakarlık istiyoruz.Sizler daha iyi bir çalışma ortamına sahip olmanızı sağlayacak çalışmaları hayata geçirmek istiyoruz. ilgi alanlarınızı artırın ve şehrimize değer katın.Şehir merkezimizdeki ticari alanları güzelleştirmek ve tercih etmek için yenileme çalışmalarına başladık.Esnaf bize şunları söyledi: t hareketlilik arttı. Çok memnunlar. oldu. İsmetpaşa Caddesi yenileme çalışmaları devam ediyor. Kısa sürede tamamlayıp sokağımızın cazibesini artırmak istiyoruz. Çarşamba Pazar’da başladığımız Çarşı Uşak projemizde hızla ilerliyoruz” dedi.

Gündemdeki seçim maddesinde başka liste sunulmayınca Divan Başkanı Musa Çelikkol, mevcut Cumhurbaşkanı Gültekin Köse’ye açık oylamayla oy kullandırdı.

Yapılan oylama sonucunda yeniden seçilen 19 yıllık Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Başkanı Gültekin Köse, “Kooperatifimiz son iki yılda mağdur olan esnafımıza çok hayırlı oldu. Pandemi enflasyonu diyerek, “20 milyon TL dediğimiz ayda dağıttık. Geçen ay 60 milyon TL dağıttık. Bize tekrar görev verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Genel kurulumuzun ülkemize, esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Gültekin Köse (Başkan), Adil Samancı, Erkan Börekçi, Abdullah Can, Hamza Keskin. – USAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu