Haber

Muğla Milas’ta tarıma değer katıyor

MUĞLA (İGFA) –Son yıllarda ülkemizde ve bölgemizde yaşanan kuraklık ve tarımda ekim maliyetlerinin artması sonucunda çiftçiyi desteklemek için projeler üreten Milas Belediyesi’nin Milas Odası iş birliğiyle dağıttığı buğdayda yüzde 50 hibe Tarım, büyüyor.

Kasım ayında ön çalışma yapılarak pilot bölge olarak belirlenen Alaçam, Balcılar, Beyciler, Çamköy, Demirciler, İkizköy, Hasanlar, Karacahisar, Kısır, Kuzyaka, Söğütçük ve Ulaş mahallelerinde yaklaşık 22 ton susuz tarım yapılıyor. Buğday tohumları ekilip, uygulama kurallarına uyan 110 üreticiye dağıtılıyor. Ekipler ilk günden itibaren sahada incelemelerini sürdürüyor. Zirai Hizmetler Müdürlüğünde görev yapan ziraat mühendisleri ve ziraat teknikerleri; Denetimler sırasında üreticiyi bitki zararlıları, gübre, sulama konularında bilgilendirir ve saha denetimlerini yapar.

Son olarak Çamköy’de saha incelemeleri yapan ekipler, Çamköy Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Soydan’ı sahada konuk etti. Yerde yapılan incelemenin ardından söz alan Muhtar Soydan, çalışmalarından dolayı Milas Belediyesi’ne teşekkür etti.

20 yıldır tarımla uğraştığını söyleyen Çamköy Mahalle Muhtarı Mehmet Emin Soydan şu sözleri kullandı. “Sezon başında belediyemizin de desteklediği tohumlarla tarlamızı ektik. Belediyemiz bu konuda vatandaşlarımıza büyük destek vermiştir. Ekonomik kriz var; Mazotun, gübrenin ve tohumun arttığı bu dönemde bizim için çok faydası oldu. Belediyemize ve Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ederiz. Köylülerimiz çok mutlu. Bu desteklerin devam edeceğinden hiç şüphemiz yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu