Haber

Muğla ilçelerinde hükümlü ve hükümlüler için “Kitap İyileştirir” kampanyası başlatıldı

Muğla’nın Fethiye ve Bodrum ilçelerinde “Kitaplar İyileştirir” sloganıyla Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası başlatıldı.

Fethiye ilçesindeki alışveriş merkezinde düzenlenen kampanyaya Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karat, hakim, savcı ve adliye çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Karaman yaptığı konuşmada kitap okumanın ufku geliştirdiğini, herkesin boş zamanlarını mutlaka kitap okuyarak geçirmesi gerektiğini söyledi.

Karaman, kampanyaya kamu kurumları ve ilçe halkı olarak destek vereceklerini kaydetti.

Başsavcı Blackout, kampanyanın 15 Şubat’a kadar devam edeceğini bildirdi.

Bodrum kat

Bodrum ilçesinde hem Bodrum Adliyesi’nde hem de bir alışveriş merkezinde kitap bağışı için stant açıldı.

Adliyedeki standı Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Engin Koç, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu ziyaret etti.

İlçede geçen yıl yaklaşık 3 bin 500 kitap toplandığı belirtilirken bu yıl 3 bin 500’ün üzerinde kitap bağışı hedeflendi.

Projenin önemine değinen Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Çok iyi düşünülmüş ve iyi hazırlanmış bir proje. Vatandaşlarımızın mahkûmiyet dönemlerinde okuma alışkanlıklarını artırmaya, entelektüel birikimlerini artırmaya, fikir birikimlerini artırmaya yönelik bir proje” dedi. mahkumiyetlerinin ardından sosyal hayata daha hızlı dönmeleri için.İlki geçen yıl.Bu yıl ikincisi düzenlendi ve biz de projenin destekçileriyiz.” dedi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak da vatandaşların hem Bodrum Adliyesi’ne hem de kentteki bir alışveriş merkezinde kurulan stantlara kitap bağışında bulunabileceğini belirtti.

haberkarabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu